„Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się…”

„Choć w sercu swym nosisz tylko lód
Ten jeden raz, uwierz w prawdy cud!
Gdy podniesiesz wzrok, nagle pojmiesz, że:
Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się…”

Zacytowane wyżej słowa jednej z piękniejszych piosenek o sensie Bożego Narodzenia stały się inspiracją do tegorocznego świątecznego montażu muzyczno-poetyckiego. Wydarzenie to miało miejsce w naszej szkole w dniu 22 grudnia 2017 roku i miało ono za zadanie dać wszystkim przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Nie ma słów, które trafnie oddałyby wyjątkową atmosferę tego spotkania…
Dziękujemy Dyrekcji, wszystkim pracownikom oraz uczniom naszej szkoły za liczne przybycie i ciepłe przyjęcie naszych artystycznych zmagań.


Kolędy, piosenki świąteczne i recytacje wykonywali uczniowie Publicznego Technikum WZDZ w Opolu: Aleksandra Drozdowska (1ta), Wiktoria Kosiorek (1tb), Aleksandra Stocka (2ta), Daniel Dyl (3tb), Adrian Hedike (3tb), Artur Hryniewicz (3tb), Jonatan Koźlik (3tb), Jakub Przywała (3tb), Szymon Trejda (3tb), Radosław Trzaskowski (3tb) oraz Daria Koźlik (4ta). Za obsługę techniczną odpowiedzialny był Mateusz Karpicki (3tb). Pomocy i wsparcia udzielili też Szymon Bik (3tb), Gracjan Walicki (3tb) oraz Marcelina Łaptas (2ta) i Nikola Makowiec (2ta). Opiekunem grupy była Pani Dagmara Socha.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie, z Jonatanem Koźlikiem na czele, kilka chwil poświęcili na opowiedzenie o naszych wspólnych szkolnych wspomnieniach i związanych z tym, czasem niełatwych, emocjach. Towarzyszyła temu muzyczna niespodzianka – „Hallelujah” w wykonaniu Jonatana Koźlika! Bardzo Wam za to dziękuję… Jesteście naprawdę PIĘKNI!
Dagmara Socha

(Visited 143 times, 1 visits today)