Historia Pierwszego Rajdu…

…kiedy na zewnątrz padał intensywny deszcz, na niebie z trudem można wypatrywać było jakichkolwiek oznak słonecznej pogody, a wycieraczki autokaru z ledwością nadążały z usuwaniem wody z szyby, społeczność uczniowska Publicznych Szkół Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego wybrała się na I Rajd Górski. 890m n.p.m. najwyższy szczyt Gór Opawskich – Biskupia Kopa. Przed dotarciem do podnóża góry niebo przestało płakać.

Trzydziestka śmiałków wyruszyła w górę. Już na samym początku grupa mocno rozciągnęła się na trasie. Po kilku krótszych przerwach i kolejnych próbach konsolidowania grupy, pierwsi piechurzy górscy dotarli do schroniska „Pod Biskupią Kopą”. Tam po pierwszej dłuższej przerwie wyruszyli w decydujący atak szczytowy. Szczyt po około 15 minutach zdobyli pierwsi, a po kolejnych 10 pozostali uczestnicy wyprawy.

Jak to w trakcie zdobywania szczytów bywa, udokumentowaliśmy, pod wieżą, fakt pierwszego letniego wejścia w liczbie 32 osób i wyruszyliśmy w drogę powrotną do obozu 4, którym dla nas było wspomniane wcześniej schronisko. Jakież wielkie zdziwienie rysowało się na twarzach autochtonów, kiedy nagle autokar pełen wygłodniałych, zmęczonych, ale zadowolonych ze swojego wyczynu zdobywców zaczęło sukcesywnie zamawiać miejscowe specjały. Kuchnia pracowała na „kilku palnikach”.

Po tym, jak kucharz wydał ostatni posiłek, przegrupowaliśmy się do obozu 3, gdzie korzystając z dobrodziejstwa miejscowych, rozpaliliśmy ognisko, przy którym mogliśmy zakosztować własnej strawy w postaci pieczonych kiełbasek. Po uzupełnieniu deficytów energetycznych, wyruszyliśmy do bazy, gdzie czekał na nas autokar.

————————————

Uczniowie naszych szkół stawiają sobie najwyższe cele i je z powodzeniem realizują. 
Zapraszamy do zdrowo pojętej rywalizacji w zdobywaniu najwyższych szczytów.

 

 

(Visited 850 times, 1 visits today)