Jesienne spacery z bezdomniakami

Mimo brzydkiej pogody, 27 października 2018, uczniowie naszej szkoły pojechali do schroniska dla bezdomnych zwierząt „Mali Bracia” w Paryżu (gmina Domaradz). Na szczęcie pogoda nie była aż tak zła, jak przewidywano w prognozach i na spacery udało się wyprowadzić aż 16 psów! A to wszystko dzięki zaangażowaniu naszych uczniów: Wiktorii Jasińskiej, Aleksandry Jasińskiej, Jonatana Koźlika, Mateusza Karpickiego oraz ich przyjaciół i członków rodzin. Grupa pod opieką Pana Tomasza Sochy liczyła aż 8 osób, co wzbudziło duże zadowolenie u opiekunów schroniska! Dodatkowo nasi wolontariusze przekazali na rzecz Fundacji karmę, koce i kołdry. Efektem spotkania jest też jak zawsze obszerna relacja fotograficzna, do obejrzenia której serdecznie zapraszam!

RELACJA >>>

Ponadto zachęcam do udziału w głosowaniu na projekt kalendarza Fundacji „Mali Bracia” na stronie https://pl-pl.facebook.com/FundacjaMaliBracia/. Większość fotografii powstała podczas wizyt naszych uczniów w schronisku, a bohaterką jednej z nich jest Wiktoria Jasińska, uczennica klasy 4Ta.


Przy tej okazji przypominamy o aktywnym wspomaganiu schronisk i fundacji opiekujących się bezdomnymi zwierzętami, zwłaszcza przed zbliżającą się zimą. Jeśli ktoś z Was chciałby przekazać Fundacji „Mali Bracia” dary (karma, koce, kołdry, ręczniki, pościele, materace, środki czystości itp.) proszę o kontakt z Wiktorią Jasińską z klasy 4ta lub z Jonatanem Koźlikiem z klasy 4 tb.
Przypominam też, że głównym przesłaniem naszych działań związanych z pomocą bezdomnym zwierzętom jest hasło: „NIE KUPUJ – ADOPTUJ!”. Dlatego jeśli ktoś z Was chciałby mieć psa, to szczególnie zachęcam do adopcji szczeniaków, które obecnie znajdują się pod opieką Fundacji „Mali Bracia”.

Zbliżająca się zima może być dla nich bardzo trudna, jeśli pozostaną w schronisku. Jeśli sam nie możesz adoptować, zachęcaj innych – może ktoś właśnie poszukuje psiego przyjaciela.

Dagmara Socha

(Visited 33 times, 1 visits today)