SEMINARIUM „MASZ PRAWO DO MEDIACJI”

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia i Tygodnia Mediacji 19 października 2016r. odbyło się w naszej szkole seminarium pt. „MASZ PRAWO DO MEDIACJI”.

Głównym celem organizatorów tego wydarzenia było edukowanie młodzieży z zakresu metod polubownego rozwiązywania sporów, nauczenie młodych ludzi otwartości na drugiego człowieka oraz odczuwania potrzeby rozmowy. Założenia te zostały zrealizowane przez znakomitych prelegentów, którzy przybyli na tę uroczystość. Pani Ewa Kossowska-Korniak – Rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu w swoim wystąpieniu udzieliła odpowiedzi na pytanie: Dlaczego mediacja jest lepsza niż proces sądowy?. Zagadnienia z zakresu polubownego rozwiązywania sporów przybliżyli Pani Bożena Smyczyńska, Pan Marek Brożek i Pan Grzegorz Siruk – mediatorzy Sądu Okręgowego w Opolu, Pan Fabian Pszon – doktorant nauk o polityce oraz przedstawiciele policji: Pan Maciej Kędra – aspirant sztabowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu i Pan Leszek Chomentowski – naczelnik II Komisariatu Policji w Opolu.

 

Bardzo się cieszymy, że zarówno uczniowie naszych szkół jak i młodzież gimnazjalna tak licznie wzięła udział w seminarium.

Spotkanie zakończono uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród uczniom wyróżnionym w konkursie plastycznym na plakat związany z tematyką seminarium.

I miejsce: Angelika Hordyńska i Patrycja Hordyńska z PG nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu;

I miejsce: Nicola Mikołajczyk, Nikola Krzewica i Szymon Pyka z klasy 1Ta PT WZDZ w Opolu;

II miejsce: Joanna Hodór, Adrianna Przybilla i Karolina Kubiczek z klasy 1A PZSZ WZDZ w Opolu;

III miejsce: Aleksandra Stocka z klasy 1Ta PT WZDZ w Opolu.

Zwycięzcom gratulujemy!

(Visited 136 times, 1 visits today)

Sondy

Jakie szkolenie Cię interesuje?

Wyniki

Loading ... Loading ...