Szlachetna paczka

Po raz kolejny uczniowie i pracownicy Szkół oraz Zarząd Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jej zwieńczenie nastąpiło 9 grudnia 2017 roku. Przedstawiciele samorządu szkolnego wybrali do obdarowania rodzinę z bazy danych Stowarzyszenia „WIOSNA”. Nasze serca zdobyła historia matki samotnie opiekującej się swoją niepełnosprawną córką. Ze względu na trudną sytuację materialną, jako artykuły pierwszej potrzeby wymieniała żywność, środki czystości jako potrzeby dnia codziennego. Córka natomiast bardzo chciałaby, aby jej rehabilitacja odbywała się dwa razy zamiast raz w tygodniu. Zapewne przyspieszyłoby to jej powrót do sprawności.

Prosiła również, aby spełnić jej najskrytsze marzenie – tablet, który umożliwiłby jej kontakt ze światem. Pod koniec listopada w szkole rozpoczęła się zbiórka potrzebnych artykułów. Reakcje poszczególnych klas, uczniów i nauczycieli  napawały wielkim wzruszeniem, wszyscy zmobilizowali się do pomocy. W grudniu nasi szkolni wolontariusze na terenie całego zakładu przeprowadzili kwestę na zakup bonu rehabilitacyjnego oraz upragnionego sprzętu elektronicznego. Zbiórka zakończyła się również wielkim sukcesem, ponieważ uzbieraliśmy 760,95 zł. Całą kwotę przeznaczyliśmy na realizację pragnień niepełnosprawnej dziewczyny.

8 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane do  paczek, ozdobione świątecznym papierem, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Paczkowie, skąd dotarły do adresata. W imieniu tej rodziny składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom oraz zarządowi, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej szlachetnej paczki. Angażując się w projekt, nie tylko okazaliśmy serce potrzebującym, lecz pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie. Sprawiliśmy, że cała rodzina spędzi w tym roku radosne, spokojne Święta Bożego Narodzenia, a także z wiarą i nadzieją rozpocznie Nowy Rok 2018.

(Visited 155 times, 1 visits today)