Wakacyjne wizyty u „Małych Braci”

„Wielcy ludzie mają zazwyczaj tak wielkie serce, że się w nich zawsze znajdzie miejsce dla uczciwego psa”
(Kornel Makuszyński)

W czasie wakacji uczniowie Publicznego Technikum WZDZ w Opolu, Wiktoria Jasińska z klasy 4Ta oraz Jonatan Koźlik z klasy 4Tb, wraz z panem Tomaszem Sochą, poświęcili swój prywatny czas na wyjątkowe spotkania. Dwukrotnie odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Paryżu (gmina Domaradz) prowadzone przez Fundację „Mali Bracia”. Wizyty te były kontynuacją naszej wcześniejszej współpracy z Fundacją. Celem tych spotkań było przekazanie zwierzakom karmy, zrobienie im zdjęć mających pomóc w znalezieniu nowych właścicieli, ale przede wszystkim wyprowadzenie jak największej ilości psiaków na spacer – to była największa frajda, zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi!
Warto w tym miejscu również przypomnieć, że klasa 4Ta jest wirtualnym opiekunem psa znajdującego się w Fundacji. Lokuś jest dwunastoletnim kundelkiem, niestety, ze względu na swój charakter, raczej nieadopcyjnym. Dlatego tym bardziej zależy nam na wsparciu naszego podopiecznego.


Wrażenia z tych wyjazdów były niesamowite. Z jednej strony satysfakcja z możliwości uszczęśliwienia choćby na chwilę bezdomnych zwierzaków, z drugiej smutna świadomość, że to tylko radość chwilowa… Każde zwierzę potrzebuje „swojego człowieka”. Dlatego, jeśli możesz: „Nie kupuj! Adoptuj!”
Przypominamy, że istnieje wiele sposobów udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom: może to być przekazanie karmy lub innych przedmiotów (np. koce, ręczniki, miski, smycze), przekazanie 1%, promowanie w swoim środowisku adopcji zwierząt zamiast ich kupowania, wirtualna adopcja lub wolontariat.
Relacja z tych spotkań jest też opublikowana na stronie schroniska. Można tam też zapoznać się ze wszystkimi podopiecznymi Fundacji, którzy cierpliwie i pokornie czekają na nowe domy:
https://www.malibracia.org/blog/letni-spacer-w-pary%C5%BCu
https://www.malibracia.org/blog/sierpniowe-spacery-z-uczniami-wzdz-opole

Dagmara Socha

(Visited 124 times, 1 visits today)