Pomoc dla schroniska Azyl Nadziei

Pojawiły się już pierwsze dary dla bezdomnych zwierzaków, za które serdecznie dziękujemy.
Informujemy, że zbiórka na rzecz Fundacji Azyl Nadziei wciąż trwa.

Przydadzą się:
– karma sucha i w puszkach dla psów i kotów,
– ryż, makaron, kasza,
– koce, ręczniki, pościel, poduszki (nie z pierza),
– obroże, smycze, miski, kuwety,
– zabawki gumowe lub sznurkowe.

Jak wiadomo- zima to ciężki czas dla bezdomnych zwierzaków- pomóżmy im  ją przetrwać.

Wszystkie przedmioty proszę składać w sali D15.
Więcej informacji o akcji u p.Lucyny Magierowskiej- Siruk.

Dziękujemy w imieniu zwierzaków!

 

Seminarium pt: „Masz prawo do mediacji”

W dniu  27.10.2017 w  Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Opolu odbyło się już po raz piąty  seminarium pt: „Masz prawo do mediacji” propagujące ideę mediacji wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej na terenie miasta Opola zorganizowane z okazji  Międzynarodowego Dnia i Tygodnia Mediacji. Celem spotkania było promowanie mediacji wśród młodzieży  oraz mediacji rówieśniczych w szkołach jako jednej z metod wychowawczych stosowanych w rozwiązywaniu konfliktów.

Czytaj dalej Seminarium pt: „Masz prawo do mediacji”

 

Włoskie smaki

W sobotę 7 października 2017r. trzecia grupa uczniów naszych szkół wróciła z zagranicznych 3 tygodniowych praktyk realizowanych w ramach projektu: „Włoskie smaki – nowe doświadczenia zawodowe szansą na regionalnym i europejskim rynku pracy” – „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+. Odbywały się one, tak samo jak i poprzednio w miejscowości Barcellona Pozzo di Gotto położonej na północnym wybrzeżu Sycylii.

Czytaj dalej Włoskie smaki

 

Neo jest nasz!

29 listopada br. klasa 3 Ta Publicznego Technikum WZDZ w Opolu wraz z wychowawcą adoptowała wirtualnie psa z Fundacji „Mali Bracia” z Paryża w gminie Domaradz. Wspólnie zdecydowaliśmy o adopcji dziewięcioletniego psa o imieniu Neo. Jest to czarny przystojniak z białym krawatem. W schronisku przebywa od roku. Jest bardzo posłuszny i, jak każdy psiak, marzy o bliskości człowieka, której domaga się swoimi pełnymi łagodności i spokoju oczami.
Klasa 3 Ta będzie wspierała utrzymanie Neo comiesięczną wpłatą, której minimalna wysokość to 20 zł. To dla naszej grupy niewiele, a dla Neo, to może oznaczać zakup leków lub karmy. Każdy z Was może wirtualnie adoptować zwierzaka. Można to zrobić indywidualnie, z grupą znajomych, z całą klasą lub dołączyć się do naszej akcji.
W schronisku „Małych Braci”, tak jak i w innych tego typu instytucjach, przebywa wiele bezdomnych psów i kotów, które z utęsknieniem czekają na ciepły i kochający dom, taki do końca życia… Dlatego jeśli chcesz mieć swojego zwierzaka, NIE KUPUJ – ADOPTUJ!

Dagmara Socha

Nasz Neo:

http://malibracia.org/blogDetails/neo

 

Belgia, a w niej… Stolica Europy i Wenecja Północy

W dniach od 9 do 13 października 2017 roku uczniowie Publicznego Technikum WZDZ w Opolu wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Wyjazd był dla nas nagrodą za zaangażowanie w projekty i konkursy dla szkół organizowane przez Biuro Europosłanki, Danuty Jazłowieckiej. Do tej pory nasza grupa teatralna „Euforia” zajęła III miejsce w poprzedniej edycji teatralno-językowego konkursu „Pokaż Język: Odkryj Szekspira”. Ponadto gitarzysta, Jonatan Koźlik, dwukrotnie miał możliwość pozakonkursowego zaprezentowania swoich umiejętności na scenach NCPP i SCK w Opolu podczas finałów konkursów dla uczniów szkół gimnazjalnych z serii „Pokaż Język: I know, I can”.
W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy 3 tb: Jonatan Koźlik, Artur Hryniewicz, Gracjan Walicki i Sebastian Głąb z 4ta oraz opiekunowie grupy: p. Dagmara Socha i p. Anna Kornek Po kilkunastogodzinnej podróży mieliśmy możliwość zwiedzenia potężnego modelu atomu żelaza, znanego pod nazwą „Atomium”. Punktem kulminacyjnym w następnym dniu było zwiedzanie Parlamentu Europejskiego oraz centrum Brukseli, a następnie spotkanie z Europosłanką, Danutą Jazłowiecką. Trzeciego dnia naszego pobytu w Belgii odwiedziliśmy uroczą Brugię, nie bez powodu nazywaną „Wenecją Północy”.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Czytaj dalej Belgia, a w niej… Stolica Europy i Wenecja Północy

 

„Włoskie smaki” – raport z pobytu grupy drugiej

Na stronie internetowej instytucji pośredniczącej EProjectConsult „A Rocca” opublikowany został raport podsumowywujący pobyt II grypy na praktykach zagranicznych w maju 2017r. na Sycylii.

Znaleźć go można pod tym adresem:  

http://www.eprojectconsult.com/erasmus-2017-poland-gastronomy-it-and-hotel/  

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z zamieszczonymi na niej materiałami. Jednocześnie przypominamy uczniom o trwającej w dalszym ciągu rekrutacji do projektu „Włoskie smaki – nowe doświadczenia zawodowe szansą na regionalnym i europejskim rynku pracy”, który jest realizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” i współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zgłaszanie się do Magdaleny Krawczyk-Wolny.

Zespół projektowy

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

dnia 04 września

 

PUBLICZNA SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA
WZDZ W OPOLU
o godzinie 9:00

PUBLICZNE TECHNIKUM
WZDZ W OPOLU
o godzinie 10:00

 

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Drogi Gimnazjalisto,

 

W poniższym załączniku znajdziesz informacje odnośnie rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 do:

  • Publicznego Technikum WZDZ w Opolu
  • Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej WZDZ w Opolu

Rekrutacja odbywa się przez rejestrację na stronie opolskie.edu.com.pl lub wypełnienie podania:

– Publiczne Technikum – do pobrania w formacie: WORD lub PDF

– Publiczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa – do pobrania w formacie: WORD lub PDF

(gotowe do wypełnienia druki dostępne również w sekretariacie szkoły).

 

Kursy i egzaminy: dozór i eksploatacja urządzeń energetycznych: elektrycznych, cieplnych i gazowych.

Komisja kwalifikacyjna Nr 697 powołana
przy Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Opolu
przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

 

Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu specjalizuje się w świadczeniu usług edukacyjnych poprzez organizowanie kursów przygotowawczych do egzaminów na sprawdzanie kwalifikacji osób zajmujących się dozorem i eksploatacją urządzeń energetycznych: elektrycznych, cieplnych i gazowych, jak również odnowienie tychże uprawnień.

Czytaj dalej Kursy i egzaminy: dozór i eksploatacja urządzeń energetycznych: elektrycznych, cieplnych i gazowych.

 

Włoskie smaki

W sobotę 27 maja 2017r. druga grupa uczniów naszych szkół wróciła z zagranicznych 3 tygodniowych praktyk realizowanych w ramach projektu: „Włoskie smaki – nowe doświadczenia zawodowe szansą na regionalnym i europejskim rynku pracy” – „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+. Odbywały się one, tak samo jak i poprzednio w miejscowości Barcellona Pozzo di Gotto położonej na północnym wybrzeżu Sycylii.
Celem projektu realizowanego w latach 2016-2018 jest wzrost kompetencji oraz umiejętności zawodowych, społecznych i językowych uczniów naszych szkół kształcących się w branżach hotelarskiej, gastronomicznej, fryzjerskiej oraz informatycznej. Nabyta wiedza pozwoli na uzupełnienie posiadanych już przez nich kompetencji i umiejętności o nowe rozwiązania stosowane na rynkach europejskich.

Czytaj dalej Włoskie smaki

 

Sondy

Jakie szkolenie Cię interesuje?

Wyniki

Loading ... Loading ...