Tak dawniej to było Zamieszczono: 04.06.2022


W upalne popołudnie,3 czerwca 2022 roku, Wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu wraz z wolontariuszami z Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu zorganizowali festyn pt. ,, Tak dawniej to było” dla dzieci, które przebywają z mamami w Monarze w Zbicku. Do organizacji tego wydarzenia włączył się również Ochotniczy Hufiec Pracy w Opolu oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, który przeszkolił mamy z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzieci chętnie korzystały z przygotowanych przez wolontariuszy atrakcji. A było w czym wybierać! Malowanie twarzy, ogromne bańki, balony, kolorowanki, malowanki, malowanie figurek gipsowych, tor przeszkód,gra w gumę, chusta Klanzy, wyroby z masy solnej. Przygotowaliśmy wiele stanowisk, na których dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność sportową oraz rozwijać zdolności manualne. Na tego kto zebrał odpowiednią ilość punktów w konkurencjach czekały przygotowane przez nas nagrody i dyplomy potwierdzające udział w wydarzeniu.Dziękujemy Pani Krystynie van Dijk za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia i za przekazane dary. Ofiarowaliśmy również zebrane przez nas prezenty dla przebywającej w Monarze przesympatycznej rodziny z Ukrainy( ubrania, kosmetyki, zabawki, przybory szkolne oraz bony na zakupy do sklepu Reserved).

Gorąco dziękujemy naszym Wolontariuszom: Emilii Łużnej oraz Wiktorii Staniszewskiej za czas i pracę włożoną w realizację przedsięwzięcia.

Serdecznie dziękujemy paniom: Magdalenie Chełpie i Joannie Lachowicz - wychowawczyniom z OHP w Opolu oraz pani Agnieszce Jabłońskiej - Berendowicz z Oddziału Rejonowego PCK w Opolu.

Do dzisiejszego przedsięwzięcia włączyli się też doradcy zawodowi z Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Dziękujemy pani Dorocie Kawalec.

Gorące podziękowania kierujemy również do mieszkanek Ośrodka za serdeczne i ciepłe przyjęcie nas!

Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się na kolejnym festynie!

Lucyna Magierowska - Siruk

Dorota Frydel

Galeria


Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13

Polecane