Radosne Odwiedziny w Domu Opieki Sióstr Franciszkanek w Opolu Zamieszczono: 10.01.2023


Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w wyjątkowej aurze, prezentów i bliskości. Jednak nie wszyscy wyczekują tego czasu z nadzieją. To może okazać się bowiem trudny czas dla osób, które są, bądź czują się samotne. Narażona na to jest niejedna osoba starsza, szczególnie seniorzy.W dniu 14 grudnia z wielką radością i entuzjazmem odwiedziłyśmy z Panią Dorota Frydel i Panią Dominika Kotysz nasz zaprzyjaźniony Dom Opieki Społecznej Sióstr Franciszkanek w Opolu.

Jak zwykle zostałyśmy bardzo ciepło przyjęte przez pensjonariuszy,przez panią Kasię Kapałkę oraz przez księdza Kapelana - Jacka Polka.

To było dla nas niezwykłe przeżycie.

Celem naszej wizyty było przekazanie pensjonariuszom prezentów ( kosmetyków) oraz stroików i pierników wykonanych przez wolontariuszy z Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu oraz Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu 

Zakupienie kosmetyków było możliwe dzięki zorganizowanemu w listopadzie charytatywnenu kiermaszowi w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Opolu.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za zaangażowanie:Maja Grzegorczuk, Zuzia Pastuszka, Karolina Mydlak, Ola Rerich, Martyna Franczak, Ola Polesińska, Maja Kuczko, Gremblewska Maja, Aleksandra Kulig,Martyna Franczyk oraz Emilia Jeleń,Sybilla Bartyla,Laura Smok,Brygida Rosoł, Julita Sobolewska Ewa Tulej

Już wkrótce w styczniu ponownie odwiedzimy podopiecznych tego Ośrodka.Tym razem przygotujemy ucztę dla ducha.Zabierzemy seniorów w niezwykłą muzyczną podróż.

Będzie to cudowny wigilijny koncert.

Już nie możemy się doczekać ponownego spotkania z seniorami ♥️♥️♥️Dzisiejszy dzień był wyjątkowo mroźny, jednak nam udzielała się pogoda ducha naszych znajomych. Każda z wizyt u seniorów uczy nas szacunku wobec życia i radości z drobiazgów. Wspólne spotkania pomagają nam się wzajemnie zrozumieć. Znikają podziały między pokoleniami. Uśmiechy ludzi, którzy stają się (pomimo ogromnej różnicy wieku), naszymi przyjaciółmi, pozostaną w naszej pamięci do następnego spotkania.

Lucyna Magierowska

Galeria


Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Polecane