Odmień się na Wiosnę Zamieszczono: 10.05.2023


W dniu 27 marca 2023 r. wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu wraz z wolontariuszami z Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu odwiedzili seniorki i seniorów w Domu Opieki Sióstr Franciszkanek w Opolu w ramach projektu : ,,Odmień się na wiosnę''.

Głównym celem tego charytatywnego przedsięwzięcia było budowanie integracji międzypokoleniowej pomiędzy seniorami (tj. podopiecznymi Domu Opieki Sióstr Franciszkanek w Opolu a młodymi wolontariuszami działającymi w Szkolnym Kole Wolontariatu w Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu - Aleksandra Krupych oraz Leon Mioduszewski w ramach działalności szkolnego wolontariatu wykonali usługi fryzjerskie chętnym pensjonariuszom. Metamorfozy obejmowały układanie fryzur oraz strzyżenie włosów pod czujnym okiem pani Joanny Budzyń - Olszanowskiej.

Spotkanie było również okazją do degustacji przepysznych wypieków przygotowanych przez wolontariuszki z WZDZ wraz z panią Dominiką Kotysz.

Wolontariusze wykazali się dużą empatią w stosunku do starszych osób. Były to już kolejne odwiedziny młodzieży w Domu Opieki Sióstr Franciszkanek w Opolu.Wspólne spędzanie czasu zaowocowało nie tylko zmianą fryzur, ale pozwoliło zbliżyć się młodemu pokoleniu do problemów osób starszych. Podopieczni Domu Opieki bardzo cenią sobie czas, który młodzież im ofiarowuje - mówią.

Dziękuję z całego serca Pani Katarzynie Kapałce za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

To był wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń i radości.

Serdecznie dziękuję naszym wolontariuszkom. za ich ciepłe serca i zaangażowanie w chęć niesienia radości innym.

Lucyna Magierowska

Galeria


Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23

Polecane